Elektromobilių įkrovimo stotelės: kiek kainuoja ir ar verta turėti namuose?

  • Elektromobilių įkrovimo stotelės: kiek kainuoja ir ar verta turėti namuose?

     

    Vienas svarbiausių dalykų susijusių su elektra varomis transporto priemonėmis – įkrovimo stotelės. Dabar įkrauti savo automobilį galite ne tik namuose, bet ir mieste. Daugelis Lietuvos didmiesčių bei mažesnių miestų gali pasiūlyti bent keletą elektromobilių įkrovimo vietų. Vien tik Vilniuje galima rasti daugiau nei 150 elektra varomų automobilių įkrovimo stotelių.

    Daugelis šių įkrovimo stotelių, kurias galite rasti viešose erdvėse, yra nemokamos. Kai kuriose iš jų gali būti reikalingos RFID kortelės tam, kad vartotojas būtų identifikuotas. Su RFID kortele nemokamai galėsite krautis tik tam tikru metu ir ne ilgiau nei 2 valandas. Kitose įkrovimo stotelėse gali tekti susimokėti už stovėjimą ar sunaudotą elektros energiją. Pavyzdžiui, vienoje iš elektromobilių įkrovimo stotelių tiekėjų - „Renerga“ – tenka susimokėti už išnaudotas kilovatvalandes (kWh). Viena kilovatvalandė kainuoja 0,25 Eur, tad jei Jūsų elektromobilio baterijos talpa – 30 kWh, pilnas jos įkrovimas Jums kainuos 7,5 Eur. Tiesa, įkrovimo stotelės gali skirtis, priklausomai nuo laido tipo bei įkrovimo greičio, tad ir pati kaina greičiausiai bus kitokia. Daugiau apie įkrovimo stotelių tipus galite rasti čia.

    Mūsų svetainėje galite rasti skirtingo tipo įkrovimo stoteles, kuriomis galėsite naudotis bet kuriuo metu savo namuose. Mūsų svetainėje galite rasti tiek Type 1, tiek Type 2 jungties stoteles su skirtingomis įkrovimo galiomis. Taip pat pagal galimybes galite pasirinkti Jums tinkamą 3 fazių ar 1 fazės įkrovimo stotelę. Šis pasirinkimas priklauso nuo Jūsų namuose esančio elektros įvado. O jei norėtumėte pakrauti du elektra varomus automobilius vienu metu, mūsų svetainėje rasite ir HOMEBOX DUO įkrovimo stotelę.

    Visas mūsų siūlomų įkrovimo stotelių kainas galite rasti čia. Vienfazių krovimo stotelių su skirtingo tipo jungtimis kaina - 350 eurų. Trifazė stotelės su Type 2 jungtimi kainuoja 400 eurų, o jau minėtą HOMEBOX DUO krovimo stotelę galite įsigyti už 450 eurų.

    Prie įkrovimo stotelių taip pat galime pasiūlyti ir papildomos įrangos, tokios kaip Wifi modulis, leidžiantis valdyti ir prižiūrėti krovimo stotelę naudojantis telefonu ar kompiuteriu, apskaitos modulis, kuris parodo bendrai sunaudotą elektros energiją (kWh) ekrane. Šiuos modulius galime pridėti už papildomą 50 eurų mokestį. Tad investavę vos 400-500 eurų į savo elektromobilį, be problemų galėsite jį pasikrauti savo namuose.

    įkrovimo stotelės

    Tačiau kyla klausimas – ar tikrai verta turėti nuosavą įkrovimo stotelę kai mieste savo elektra varomą transporto priemonę galite pakrauti nemokamai? Tiesa, jog mieste galėtumėte nemokamai pasikrauti elektromobilį ar kartais susimokėtumėt už sunaudotą elektros energiją. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog elektromobilį gali tekti krauti gan dažnai, galite nerasti vietos prie nemokamų įkrovimo stotelių, o mokamose vietose per metus išleisite daugiau nei būtumėt sumokėję už pačią įkrovimo stotelę namuose, kuria galėtumėt naudoti kada patogu. Žinoma, kai kuriose situacijose vertėtų pasinaudoti ir viešose vietose siūlomomis elektromobilių įkrovimo stotelėmis, tačiau įsirengę vieną namuose tikrai nepasigailėsite.

    O jeigu nesate tikri kuri gi elektromobilio įkrovimo stotelė Jums tinkama - susiekite su mumis svetainėje nurodytais kontaktais ir padėsime Jums surasti geriausia įkrovimo stotelę.

  •